Naše aktivity

Kde nás nájdete

Domov sociálnych služieb
Drábsko č.24
976 52 Lom nad Rimavicou

Zriaďovateľ

Úrad Banskobystrického
samosprávneho kraja
Námestie SNP 23
974 01 Banská Bystrica

Vianoce, Vianoce prichádzajú 2015

                                                              

     Predvianočnú atmosféru nám spríjemnili aj žiaci ZŠ Lom nad Rimavicou, ktorí nás pozvali na „Vianočnú akadémiu“ do jedálne ZŠ Lom nad Rimavicou (21.12.2015). Mali sme možnosť pozrieť si program žiakov tejto školy, ktorý bol zaujímavý a pestrý. Žiaci pripravili na stoly občerstvenie – zákusky, pečivo, malinovky a podávali aj kávu. Ďakujeme im za pozvanie a príjemné posedenie s nimi a ich rodinami.

     Vianoce – je to čas, ktorý sa na chvíľu zastaví, je to čas spomienok na svoje rodiny, blízkych a priateľov. Je to čas, ktorý sa v každom človeku prebúdza malé dieťa, netrpezlivé dočkať sa darčekov.

     Pokojné a plné lásky prežili klientky nášho zariadenia aj tieto Vianoce. Niektoré so svojimi rodinami doma, no väčšina ich prežila v zariadení. 

     Vianočný stromček zažiaril, p. riaditeľka Mgr. Janka Sviteková predniesla svoj príhovor, popriala všetkým klientom a zamestnancom pokojné prežitie vianočných sviatkov a Nového roka, no hlavne veľa zdravia. Spoločne sme si zaspievali „Tichú noc“. Každá klientka si našla pod stromčekom darček, z ktorých sme sa spoločne tešili. Na štedrovečernom stole mali klientky pripravený vianočný punč, koláče, ovocie, oblátky s medom, opekance, kapustnicu s klobásou, šalát a ryby.

     28.12.2015 sa klientky zúčastnili vianočného posedenia v kultúrnom dome pri OÚ Drábsko. Vianočnú atmosféru obohatilo „Divadlo na predmestí“ so spevom vianočných kolied, ľudových piesní, tancom a dobrou zábavou. OÚ pripravil pre všetkých hostí vianočný punč a sladké pohostenie. Klientky sa stretli s občanmi obce Drábsko a okolitých obcí, s ktorými sa povyprávali a zabavili na podujatí plného dobrej zábavy a nálady. Počas sviatkov prišli do nášho domova aj betlehemci s kubom. Rozlúčili sme sa so starým rokom a spoločne sme privítali „Nový rok 2016“.

  

Copyright © 2011 Domov sociálnych služieb Drábsko

Všetky práva vyhradené

Created by 3w media s.r.o.

3w CMS Publikačný a redakčný systém