Naše aktivity

Kde nás nájdete

Domov sociálnych služieb
Drábsko č.24
976 52 Lom nad Rimavicou

Zriaďovateľ

Úrad Banskobystrického
samosprávneho kraja
Námestie SNP 23
974 01 Banská Bystrica

Vedomostné kvízy 2016

                                                             Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt vedomostný kvíz     Výroba dekoratívnych predmetov zohľadňuje sezóny roka, ale hlavne skrášľujú priestory domova. PSS súťažili v „stavaní snehuliakov“ z papiera, keďže sme nemali snehu. Pripravovali rôzne dekorácie z farebného papiera, ktoré zdobia steny izieb okolo vypínačov. Zaujímavé pre PSS sú aj vedomostné kvízy ako napr. „Poznáš ovocie a zeleninu?“ „Naše Slovensko“. V kurze varenia a pečenia si pripravujú opekanú špekačku, ale zvládli aj netradičné jedlo „Gója“. Tvorivými činnosťami podporujeme súťaživosť PSS, majú pocit užitočnosti a sebarealizácie.

     Vedomostný kvíz „Poznáš Slovensko“ bol dosť náročný. PSS hľadali na veľkej mape rieky, pohoria, kúpeľné miesta i historické pamiatky. P. Slávka sa vedela veľmi dobre orientovať na mape a stala sa víťazkou kvízu. P. Lucia a p. Anka si zaspomínali na školské časy a potrápili pamäť.

     V marci nás navštívili aj P. Ivetka a p. Zuzka, ktoré sú pedikérky a poskytujú naším PSS služby ako ošetrenie nôh a nechtov. Nôžky sú potom ľahké, pekne ošetrené. Ich kamarátsky prístup je pre naše PSS osviežením duše a tela.

 

Copyright © 2011 Domov sociálnych služieb Drábsko

Všetky práva vyhradené

Created by 3w media s.r.o.

3w CMS Publikačný a redakčný systém