Naše aktivity

Kde nás nájdete

Domov sociálnych služieb
Drábsko č.24
976 52 Lom nad Rimavicou

Zriaďovateľ

Úrad Banskobystrického
samosprávneho kraja
Námestie SNP 23
974 01 Banská Bystrica

Divadlo na Predmestí 2015

                                                             

   
     Zavítalo do nášho zariadenia (10.7.2015) Divadlo na Predmestí potešiť a pobaviť naše klientky. Je to malé, veselé divadielko na cestách, ktoré jazdí po celom Slovensku, v zložení Františka Baloga, ktorý je aj hercom činohry Štátneho divadlo v Košiciach a Janky Puklušovej. Ich cieľom je pobaviť a vyčariť úsmev aj u ľudí s rôznym postihnutím, čo sa im aj podarilo. Počasie bolo dosť chladné, ale všetci sme netrpezlivo očakávali ich príchod. Klientky im pomáhali postaviť na nádvorí kulisy.
     Vystúpenie bolo o "Zabudnutom čertovi" na motívy príbehu Jana Drdu. Bol to príbeh, že aj čert je iba človek. Obsahovalo hudobné a tanečné kreácie, nieslo sa v duchu lásky a pozitívneho myslenia. Z čerta sa stal milý Mates, ktorý sa rozhodol vzdať sa čerta v pekla. Ako to už býva v rozprávkach, zaľúbil sa do baby Plajznerky. Bolo to radosti a smiechu, keď si mohli klientky klientky s čertom zatancovať, spievať a zapojiť sa do vystúpenia. Do objatia čerta sa nečakane dostala aj naša zdravotná asistentka Zuzka. Príjemnú atmosféru divadelných kulís dotváral dym z pekla, sneženie, príjemná hudba a spev.
     Obrovským potleskom sme sa poďakovali za krásne chvíle a nezabudnuteľné zážitky. Tešíme sa na ďalšie stretnutie s veľmi zábavnými divadelníkmi. 

Copyright © 2011 Domov sociálnych služieb Drábsko

Všetky práva vyhradené

Created by 3w media s.r.o.

3w CMS Publikačný a redakčný systém