Divadlo na Predmestí 2015
Zavítalo do nášho zariadenia (10.7.2015)
Divadlo na Predmestí potešiť a pobaviť naše klientky. Je to malé, veselé divadielko na cestách, ktoré jazdí po celom Slovensku, v zložení Františka Baloga, ktorý je aj hercom činohry Štátneho divadlo v Košiciach a Janky Puklušovej. Ich cieľom je pobaviť a vyčariť úsmev aj u ľudí s rôznym postihnutím, čo sa im aj podarilo. Počasie bolo dosť chladné, ale všetci sme netrpezlivo očakávali ich príchod. Klientky im pomáhali postaviť na nádvorí kulisy.
Vystúpenie bolo o
"Zabudnutom čertovi" na motívy príbehu Jana Drdu. Bol to príbeh, že aj čert je iba človek. Obsahovalo hudobné a tanečné kreácie, nieslo sa v duchu lásky a pozitívneho myslenia. Z čerta sa stal milý Mates, ktorý sa rozhodol vzdať sa čerta v pekla. Ako to už býva v rozprávkach, zaľúbil sa do baby Plajznerky. Bolo to radosti a smiechu, keď si mohli klientky klientky s čertom zatancovať, spievať a zapojiť sa do vystúpenia. Do objatia čerta sa nečakane dostala aj naša zdravotná asistentka Zuzka. Príjemnú atmosféru divadelných kulís dotváral dym z pekla, sneženie, príjemná hudba a spev.
Obrovským potleskom sme sa poďakovali za krásne chvíle a nezabudnuteľné zážitky. Tešíme sa na ďalšie stretnutie s veľmi zábavnými divadelníkmi.