Naše aktivity

Kde nás nájdete

Domov sociálnych služieb
Drábsko č.24
976 52 Lom nad Rimavicou

Zriaďovateľ

Úrad Banskobystrického
samosprávneho kraja
Námestie SNP 23
974 01 Banská Bystrica

Advent 2015

                                                                                                                                                                              


December je mesiac, keď človek k človeku je akosi bližšie. Má v sebe symboliku, ktorá nám pripomína, že sa blížia sviatky pokoja, lásky a šťastia. Počas adventu sme si postupne zapaľovali sviečky na adventnom venci, pripravovali sme si vianočnú výzdobu, ktorou sme si skrášľovali priestory nášho zariadenia. Klientky sa tešili z rozžiareného stromčeka, venčekov zo šišiek, ktoré im zdobili dvere na izbách. Neobišiel nás ani Mikuláš, ktorý spoločne s p. starostkou obce Drábsko (5.12.2015) navštívil náš domov s balíčkami plných sladkosti.

     A tak sa klientky vrátili do detských čias a s radosťou zarecitovali, zaspievali. Na vianočné sviatky sa klientky pripravili aj po duchovnej stránke. Na našu prosbu navštívil náš domov brat Anton Majerčák z kostola Fatimskej Panny Márie z Raticového vrchu – Hriňová http://www.kapucini.sk/?show=527 . Klientky mali možnosť sa ospovedať, spolu pomodliť a prežiť krásne dopoludnie s ním.

     No a aké by to boli sviatky bez vianočných koláčov. Klientky sa do pečenia zapojili – miešali plnky, šľahali cestá a tešili sa z chutných koláčov.

Copyright © 2011 Domov sociálnych služieb Drábsko

Všetky práva vyhradené

Created by 3w media s.r.o.

3w CMS Publikačný a redakčný systém